Wiemaraner

ويمررونر (Wiemaraner)

  • تاریخچه
    قدمت نژاد ويمرونر بسیار طولانی است و حتی ویمررونر را میتوان در نقاشی های دهه ۱۶۰۰ ونگک یافت. هنوز هم اختلاف نظرهای زیادی در مورد منشاء و اجداد این نژاد وجود دارد. برخی معتقدند که اجداد ویمررونر را ژرمن ها و برخی دیگر بر این اعتقادند که اجداد آنها را پوینتر انگلیسی با
    همانند
    نوعی پوینتر زرد رنگ تشکیل میدهند. پوینتر ذاتاً یک شکارچی است ولی به عنوان ناجی و راهنمای نابینایان و حتی سگ پلیس در آلمان و انگلستان ایفای نقش نموده است در سال ۱۹۲۹ برای اولین بار به آمریکا وارد شد. از ویمررونر در سیرک و صحنه های نمایش نیز استفاده میشود.

خصوصیات ظاهری
ویمررونر دارای موهای کوتاه نرم و براق به رنگ ،خاکستری جثه بزرگ، عضلانی و ورزیده می باشد رنگ پوشش ناحیه سر و گوشها نسبت به سایر قسمتهای بدن روشن تر است. چشمها به رنگ کهربایی، خاکستری آبی یا خاکستری بوده و بسیار تیز بین هستند بینی خاکستری، عضلات قدرتمند، گوشها آویزان و دم در سگ بالغ دو ساله حدود ۴ سانتی متر است. همچنین پنجه های بسیار مناسبی برای شنا کردن دارد.

 

صفت

سگ نر سگ ماده

وزن (کیلو گرم)

۶۱ تا ۶۹

۵۶ تا ۶۳

ارتفاع (سانتی متر) ۳۲ تا ۳۵

۲۳ تا ۲۹

خصوصیات رفتاری

دوست داشتنی و شاداب پر احساس و سرکش باهوش و بی انضباط که میتواند گاهی اوقات به سگی لجباز تبدیل شود باید از تولگی تحت آموزشهای جدی و منظم قرار گیرد. استعداد زیادی در یادگیری دارد. نسبت به غریبه ها و سایر سگها تند خواست باید در تولگی اجتماعی شود. در دفاع از قلمرو خود جدی است. بسیار شجاع و باوفا بوده با حیوانات کوچک رابطه خوبی ندارد. به هیچ عنوان نمی تواند سگ چوپان و مزرعه بشود و یمررونر باید در منزل و در کنار خانواده زندگی کند. عاشق توجه است و اگر او را تنها رها کنید خیلی زود به موجودی عصبی تبدیل می.شود یک مدافع است و معمولاً رفتار مهربانانه ای با کودکان دارد البته برای کوکان کم سال پیشنهاد نمیشود. بسیار پر انرژی است و اگر به خوبی آموزش نبیند بر روی مبلمان و وسایل پریده و جست و خیز میکند و ممکن است حتی تصادفاً به کودکان آسیب برساند نباید هرگز آنها را تنبیه بدنی کرد زیرا به محض آن که چیزی آنها را بترساند همیشه از آن دوری خواهند کرد این نژاد به پارس کردن علاقه داشته و دارای حس بویایی فوق العاده ای است خستگی ناپذیر بوده و برای شکار هر نوع موجودی مناسب میباشد.

فعالیت بدنی
سگهای این نژاد ،کاری قدرتمند و دارای استقامت بالا هستند به دویدن آزادانه و فعالیت بدنی منظم نیاز دارند. پس از غذا، آنها را به ورزش کردن وادار نکنید.

شرایط نگهداری
به شرط اجازه فعالیت بدنی کافی در طول روز برای نگهداری در آپارتمان مناسب میباشد. در داخل خانه آرام است و یک حیاط بزرگ مکان مناسبی برای آنها خواهد بود.

آراستگی
آراستن موهای نرم و صاف آنها ساده است. برس کشیدن منظم و استفاده از شامپوی خشک پیشنهاد میشود. تمیز کردن سطح پوست با پارچه نمدار او را زیبا و درخشان میکند. ناخنها باید کوتاه شود ریزش مو در این نژاد متوسط است. مشکلات سلامتی به دلیل بیماری نفخ بهتر است غذای آنها را در دو یا سه وعده در اختیارشان قرار داد. مشکلات مفصل نیز قابل ذکر است با این وجود اصولاً نژاد سر سخت و سالمی است

 


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *