English Foxhound

انگلیش فاکس هاند (English Foxhound)

  • تاریخچه
    انگلیش فاکس هاند حاصل آمیزش بولداگ گری هاند و فاکس تریر میباشد. از این نژاد بیشتر برای شکار و تعقیب روباه ها به همراه شکارچیان انگلیسی استفاده میشده است. حس بویایی بسیار قوی و استقامت زیاد در دویدن برای ساعتهای متوالی را دارد.

خصوصیات ظاهری
فاکس هاند یک سگ خوش اندام و زیبای شکاری است داری ماهیچه های بلند و جمجمه پهن می باشد .گردن بلند و چشم ها جذاب و بزرگ و گوشها آویزان میباشند پاها بلند و صاف و در انتها تخم مرغی شکل هستند معمولاً به رنگهای سفید قهوه ای سیاه و یا دو رنگ یافت میشوند. دم نیز در امتداد خط پشت قرار دارد.

انواع

سگ نر سگ ماده

وزن (کیلو گرم )

۶۰ تا ۶۳ ۵۶ تا ۶۳
ارتفاع (سانتی متر) ۶۳ تا ۶۹

۵۳ تا ۶۱

خصوصیات رفتاری
فاکس هاند شکارچی ،فعال شجاع پر محبت و مسئول در مقابل صاحب خوداست. با سایر افراد خصوصاً کودکان رابطه خوبی دارد از زندگی گروهی با سایر سگها لذت میبرد و با سایر حیوانات خانگی کنار می آید میتواند با سرعت زیاد برای ۵ تا ۶ ساعت حتی در آب و هوای گرم دویده و فعال باشد. گرچه در جوانی انرژی زیادی دارد ولی بهتر است تا در سن ۸ سالگی بازنشسته شود. نوع انگلیسی آن سرعت کمتری در مقایسه با نوع آمریکایی دارد. نگهداری گونه های نمایشی آسان تر می است چرا که نوع شکاری آن بسیار فعال و پر تحرک است.

فعالیت بدنی
این نژاد به دویدن زیاد روزانه نیاز دارد تا خوشحال و سرحال بماند حس شکارچی بودن او گاهی اوقات خطر ساز می شود بنابراین باید در اماکن عمومی از قلاده استفاده شود.

شرایط نگهداری
بسیار پر تحرک بوده، برای نگهداری در آپارتمان و محیط شهری مناسب نیست.

آراستگی
آراستن موهای کوتاه و زیر آن آسان است. برس کشیدن و استحمام در مواقع ضروری پشنهاد می شود ریزش مو در این نژاد متوسط میباشد.

مشکلات سلامتی
سگ بسیار سالمی میباشد و بیماری خاصی قابل ذکر نیست.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *