Norwich Terrier

نورویج تریر (Norwich Terrier)

  • تاریخچه
    نژاد نورویج تریر و نورفولک تریر دارای یک منشاء میباشد ولی بعدها در سال ۱۹۶۴ در انگلستان جدا گشتند. گوشهای نورویج تیز و نورفولک افتاده است این نژاد را ابتدا در انگلستان برای کنترل جمعیت موشها پرورش میدادند. بعدها شکارچیان از این نژاد کوچک برای تعقیب روباه های رفته به داخل گودالهای زیر زمین استفاده می.کردند چون این نژاد کوچک به راحتی به داخل حفره های تنگ رفت و آمد میکند در مقایسه با سایر نژادهای مشابه اجتماعی تر است و امروزه بیشتر به عنوان سگ خانگی نگهداری میشود.

خصوصیات ظاهری
این تریر کوچک و دوست داشتنی یکی از کوچکترین اعضای گروه تریرها است. دارای جثه ای کوچک محکم و عضلانی پاهای قدرتمند دندانهای نسبتاً ،بزرگ جثه ای عضلانی، گوشهای تیز چشمهای تیره رنگ و دم کوتاه میباشد پوشش خارجی صاف و بدون فر بوده، در رنگهای قرمز بلوطی و مشکی – بلوطی یافت میشود.

صفت

سگ نر

سگ ماده

وزن (کیلو گرم )

۴/۵ تا ۵ ۴/۵ تا ۴
ارتفاع (سانتی متر ) ۲۵

۲۵

 

خصوصیات رفتاری
نورویچ تریر سگی فعال و پر تحرک شجاع پر احساس و متعادل که اصولاً حالت عصبی ندارد. آموزش دادن به آنها آسان است ولی نیاز به یک مربی با حوصله دارد این سگ کوچک همه را دوست دارد و با کودکان رفتار خوبی دارد اگر برای مدت خیلی طولانی در خارج از خانه تنها رها شود و هیچ وسیله بازی نداشته باشد شروع به کندن زمین و پارس کردن مینماید عاشق توپ و اسباب بازی است و غالباً با سایر حیوانات رفتار خوبی دارد همچنین نباید در اماکن غیر محصور از قلاده آزاد شود.

فعالیت بدنی
این نژاد کوچک و پر انرژی ،بوده برای شکار پرورش یافته است ولی یک روز بیرون نرفتن نیز او را عبوس و ناراحت نخواهد کرد.

شرایط نگهداری
برای نگهداری در آپارتمان مناسب میباشد و نیاز به حیاط ندارد ولی باید در طول روز فعالیت بدنی کافی داشته باشد.

آراستگی
آراستن پوشش خارجی ضد آب ژولیده و پر پشت نورویج تریر آسان است ولی شانه کشیدن و برس زدن روزانه پیشنهاد می.شود کوتاه کردن موها به میزان کم نیز مناسب است. در فصول ریزش مو به آراستن بیشتری نیاز دارد. شست و شو و استفاده از شامپوی خشک تنها در مواقع ضروری پیشنهاد می.شود ریزش مو در این نژاد بسیار کم است.

مشکلات سلامتی
عموماً نژاد سالم و مقاومی است. گرچه برخی دچار مشکلات کمر و بیماریهای ارثی چشم نیز میشوند.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *