Bull Mastiff

بول ماستیف (Bull Mastiff)

  • تاریخچه
    ترکیبی از نژاد بولداگ و نژاد ماستیف میباشد این سگ از حدود یک صد سال قبل
    توسط شکارچیان اروپایی به منظور مقابله با شکار به عنوان یک نژاد مطرح گردید. به لحاظ توانایی بالای دید در شب از این سگ در اوقات شب استفاده میشود. این نژاد به جرات زیاد قابل اعتماد بودن و هوشیاری معروف است دارای ساختار بدنی قدرتمند و متناسبی بوده قدرت و استقامت زیادی از خود نشان میدهد.

خصوصیات ظاهری

پوشش خارجی
کوتاه و سفت است پوشش خارجی طویل نخی یا پشمی از نقایص محسوب میشوند.

رنگ
هر گونه سایه ای اعم از راه ،راه حنایی یا ،قرمز مورد قبول است همچنین رنگهای خالص یا روشن نیز قابل قبول است لکه های سفید جزیی بر روی قفسه سینه قابل تحمل بوده ولی بهتر است نباشد. هرگونه لکه های سفید دیگر به عنوان نقایص قطعی محسوب میشوند. پوزه سیاه به همراه لکه های سیاه در اطراف چشمها الزامی است ناخنها و پنجه های تیره نیز مطلوب میباشد.

سر و جمجمه
جمجمه باید پهن با گونههای مشخص باشد جمجمه از زوایای مختلف، بزرگ و چهارگوش بوده در زمان احساس خطر پُر چین می.شود پوزه کوتاه بوده فاصله نوک بینی تا برجستگی گونه ای بیشتر از یک سوم طول نوک بینی تا وسط استخوان پس سر میباشد و متناسب با جمجمه است. بینی پهن، منخرینها نیز بسیار پهن میباشند. در نمای جلویی برجستگی های گونه ای کاملاً مشخص است.

چشم ها
تیره یا میشی رنگ بوده از اندازه متوسطی برخوردار میباشند با فاصله از پوزه و با شیاری در بین آنها قرار دارد چشمهای روشن و زرد نامطلوب میباشند.

گوشها
گوشها کوچک بوده از نظر رنگ پر رنگ تر از بقیه قسمتهای بدن باشند. گوشها V شکل بوده در قسمت پشتی چین دار هستند به صورت باز و جدا از هم در سطح بالایی قرار گرفته اند که به همراه استخوان پس ،سر یک ظاهر چهارگوش را به جمجمه میدهند که این حالت از ضروریات این نژاد محسوب میشود.

دهان
دندانهای این سگ بزرگ بوده با فاصله از یکدیگر واقع شدهاند دندانهای دیگر قوی و به صورت زوج بوده محکم در جای خود قرار گرفته اند.

گردن
از طول متوسطی برخوردار بوده کاملاً دارای انحنا .است بسیار عضلانی بوده، از نظر محیط و قطر حدوداً معادل جمجمه میباشد.

اندام های حرکتی جلویی
قفسه سینه پهن بوده به خوبی در بین دو تا ساق جلویی قرار گرفته و دارای غبغب مشخصی میباشد. شانه ها عضلانی شیبدار و قوی میباشند. ساق پاهای جلویی قوی و مستقیم و با فاصله از یکدیگر قرار دارند بخولق نیز صاف و قوی میباشد.

بدن
ناحیه پشتی کوتاه و صاف میباشد.

اندامهای حرکتی عقبی
كفلها پهن و عضلانی میباشند ساقهای عقبی ،قوی عضلانی و دارای رانهای کاملاً رشد کرده هستند. مفصل خرگوشی نسبتاً خمیده است مفاصل خرگوشی گاوی شکل از نقایص مشخص در این نژاد محسوب میشوند.

پاها
خیلی بزرگ ،نبوده کاملاً کمانی شکل است و پنجه های گرد شده دارد. پاهای پهن از نقایص این
نژاد میباشد.

دم
دم در قسمت بالا قرار گرفته و به سمت نوک حالت مخروطی مییابد تا مفاصل خرگوشی می رسد و به صورت صاف یا منحنی نگه داشته می شود.

صفت

سگ نر

سگ ماده

وزن (کیلو گرم )

۵۹ 54
ارتفاع (سانتی متر) ۶۴ تا ۶۹

۶۱ تا ۶۶

 

خصوصیات رفتاری
این سگ حیوانی با وفا و خوش سیرت ،بوده از هوش سرشاری نیز برخوردار است. شاید بتوان گفت که حس وفاداری بی حد و حصر در پس چهره ترسناک و جنه تنومند آن مخفی مانده است. سگی لجباز است و سرکشی ذاتی او باعث شده که آموزش کمی مشکل شود و تنها توسط افراد مجرب امکان پذیر باشد. علاقه زیادی به ورزش و فعالیت بدنی دارد و نسبت به کودکان مهربان است ولی در مقابل افراد غریبه ممکن است حالت تهاجمی و خشنی به خود گیرد. اشتهای زیادی دارد و آبریزش دهان، برای نگهدارندگان آن اغلب ایجاد مشکل می.کند متوسط طول عمر آن بـيـن ۱۰ تا ۱۲ سال است. (


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *