American Cocker Spaniel

امریکن کوکر اسپانیل (American Cocker Spaniel)

تاریخچه
نژاد امریکن کوکر اسپانیل معروف گاهی به اسم آمریکن کوکر اسپانیل خطاب میشود که اصولاً از نژاد انگلیش کوکر اسپانیل در انگلستان نشعت گرفته که بعدها به آمریکا راه یافته است مدل اسپانیایی آن از آمریکایی آن کوچکتر است. این روزها کوکرها به عنوان دوستی با وفا و همچنین سگ نمایشی مورد استقبال مردم قرار گرفته اند.همچنین از آنها میتوان برای شکار
کردن آوردن شکار و به عنوان دیدبان استفاده کرد.

خصوصیات ظاهری
تمامی موارد گفته شده درباره انگلیش کوکر اسپانیل درباره این نژاد هم صدق میکند.

 

صفت

سگ نر سگ ماده

وزن (کیلو گرم )

۷ تا ۱۴

۷ تا ۱۴

ارتفاع (سانتی متر) ۳۶ تا ۳۸

۳۶ تا ۳۸

خصوصیات رفتاری
سگهای این نژاد شجاع و کاری بوده و برای نگهداری در خانه مناسب هستند ،شاداب، شیرین و حساس بوده دوست جدا نشدنی برای کودکان و محافظ خوبی برای قلمرو صاحب خود میباشد. کوکرها همه را دوست دارند و مایل به خوشحال کردن صاحبان خود هستند به غریبه ها تمایل ندارند و برخی از آنها به پارس کردن علاقه دارند به هر حال به آسانی با حیوانات دیگر خو می گیرند و از نژادهای بسیار دوست داشتنی هستند.

فعالیت بدنی
کوکر آمریکایی دارای استقامت بدنی زیادی است و به فعالیت روزانه نیاز دارد. موی بلند حیوان محیط مناسبی برای رشد کک ها میباشد.

شرایط نگهداری
به شرط اجازه فعالیت بدنی کافی در طول روز کوکرها برای محیط آپارتمان مناسب هستند. به هـر حال یک حیاط کوچک مکان مناسبی برای آنها خواهد بود.

آراستگی
چشم ها باید مرتباً تمیز شود اگر به موی بلند سگ علاقمند هستید باید روزانه آنها را شانه کرده و هر چند وقت یکبار .بشویید ناخنها باید کوتاه شوند و در هنگام شانه زدن باید مراقب بود تا به موهای ابریشمی آنها آسیبی نرسد.

مشکلات سلامتی

از مشکلات بزرگ میتوان به آب مروارید گلوکوم و مشکل کشکک زانو اشاره کرد. برخی مشکلات مانند مشکلات ناحیه ،کپل آنتروپی تحلیل) انرژی و بیماری کبد را نیز میتوان نام برد.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *