گربه ی بالغ یا بچه گربه؟ مسئله این است!

یکی از مهمترین معیارهایی که باید قبل از به سرپرستی گرفتن گربه در نظر داشته باشید این است که آیا بچه گربه میخواهید و یا گربه بالغ در ادامه معیارهایی را ارائه میدهیم که به شما در انتخاب درست کمک شایانی میکند.

انتخاب بچه گربه
مزایا: بچه گربه به راحتی با محل زندگی جدید خود مأنوس میشود و آنجا را به عنوان خانه ی جدید خود می.پذیرد همچنین به آسانی با سرپرستش ارتباط عاطفی برقرار
می کند.
نکات منفي احتمالی که باید به آن توجه کنید بچه گربه توجه و انرژی بیشتری نیاز دارد. پتانسیل خرابکاری بیشتری دارند مانند بچه ی انسان که تا زمانی که بزرگ شود و یاد بگیرد که چه کاری درست است و چه کاری ،غلط طول میکشد) و تقریباً بچه گربه در همه
جای خانه سرک خواهد کشید از کانتر آشپزخانه گرفته تا بالارفتن از پرده خانه تان

گربه بالغ (بزرگسال)
مزايا : شخصیت و کاراکتر گربه ی بالغ کاملاً شکل گرفته و دیگر به احتمال فراوان خبری از شیطنتها و خرابکاریهای دوران طفولیت نخواهد بود ضمن آنکه به عنوان گربه ی خانگی تمام آن چیزی که باید بلد باشد در وی نهادینه شده است. مانند: نحوه ی استفاده از ظرف خاک برای قضای حاجت نکات منفی احتمالی که باید به آن توجه کنید ممکن است که در زمان کودکی تجربه ی بدی در ذهن گربه ی شما شکل گرفته باشد که آن را تا زمان بزرگسالی نیز به همراه داشته باشد. مانند تصادف و یا تنبیه که باعث میشود گربه بسیار محتاط و ترسو شود و از آنجایی که روانکاوی برای گربه ها هنوز فراگیر نشده است. پیشنهاد من به شما این است که اگر برای مهم است که گربه ای که به سرپرستی میگیرید تجربه ای از این دست نداشته باشد، حتماً قبل از به سرپرستی گرفتنش با او چند ساعتی وقت بگذرانید و رفتارش را زیر شما نظر بگیرید.

نکته ی تخصصی: اگر تصمیم گرفتید که بچه گربه ای را به سرپرستی بگیرید، توصیه ی من به شما این است که دو تا بچه گربه را به خانه گرمتان بیاورید . زمانی که شما و سایر افراد در خانه نیستید آنها احساس تنهایی نمیکنند و با همدیگر بازی میکنند. ضمن آنکه در کنار یکدیگر بزرگ میشوند و همدم هم خواهند بود.
انتخاب جنسیت مناسب برخی از علاقه مندان به گربه ها بر این باورند که گربه های نر به طور کلی آرام، خونسرد و همراهی بازیگوش هستند در حالی که که گربه های ماده اغلب محتاط و محافظه کار قلمداد میشوند تحقیقاتی که روی گربه ها انجام شده است نشان داده که نمیتوانیم براساس جنسیتشان رفتار و شخصیت آنها را دسته بندی .کنیم گربه های ماده ای وجود دارند که بسیار برونگرا و بازیگوش هستند و از طرفی گربه های نر زیادی در دنیا هستند که تمایلی به ابراز علاقه و بازیگوشی ندارند بنابراین معیار انتخاب گربه نباید تنها به این موضوع ختم شود و همه جوانب را قبل از به سرپرستی گرفتن گربه باید در نظر بگیرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *