گربه ها به چه میزان به توجه شما احتیاج دارد

باور عموم جامعه این است که گربه ها کاملاً مستقل هستند و برایشان اهمیتی ندارد که سرپرستشان برای مدت طولانی حضور نداشته باشد. راستش را بخواهید در برخی گربه ها این رفتار دیده شده و درست است ولی در بیشتر موارد این گونه نیست همه ی گربه ها نیاز به عشق و توجه دارند اما این نیاز در بعضی از گربه ها بیشتر است. برای مثال گربه سیامی اگر سرپرستش وقت کافی برایش اختصاص ندهد هم از نظر روحی آسیب میبیند و هم از نظر فیزیکی نکته ی دیگر این است که هیچ گربه ای دلش نمی خواهد که کل روز و شب را تنها بگذراند؛ حتی مستقل ترین و انزواطلب ترین آنها در ضمن تک و تنها گذاشتن گربه برای مدت طولانی و عدم توجه کافی به او میتواند ضربه ی سختی به مبلمان و پرده ی خانه ی شما . و در نتیجه به جیبتان بزند؛ بهتر است که این موضوع را جدی بگیرید.

در نظر گرفتن شرایط خود و خانواده

قبل از اینکه گربه ای را به خانه بیاورید. حتماً اطمینان پیدا کنید که خانواده محترم از این موضوع آگاه هستند و حس مسئولیت پذیری نسبت به گربه وجود دارد گربه ی شما بین ۱۵ الی ۲۰ سال همراه شما خواهد بود و این به این معناست که شما باید خود را برای تعهدی بلندمدت آماده کنید و لازم است که خوب به آن فکر کنید توجه داشته باشید که گربه ای که در خانه زندگی کرده باشد شانسی برای زنده ماندن در محیطی غیر از خانه را نخواهد داشت.

در نظر گرفتن شرایط مالی

گربه ی شما به طور میانگین ۳۰۰ دلار در سال هزینه خواهد داشت. البته این عدد شامل هزینه های اتفاقات و بیماری های غیرمترقبه و یا چکاپ هایی که با افزایش سن گربه تان باید انجام دهید نمیشود. شرایط مالی موضوعی است که حتماً باید در نظر بگیرید چراکه گربه ی شما دقیقاً مانند فرزندتان خواهد شد و در صورت نیاز برای درمان یا باید توان پرداخت هزینه ی آن را داشته باشید و یا باید قرض کنید. اگر به نظر شما این مقدار زیاد است به فکر نگهداری از حیوانات کم هزینه تر باشید مانند ماهی همستر طوطی و…

 


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *