گربه سیامی

پژوهشگران براین باورند که ریشه ی تاریخی این نژاد به زمانی باز میگردد که پادشاه سیام از آن به عنوان گارد ویژه ی کاخش استفاده میکرده است. سیامی جزء شناخته شده ترین نژادها در بین گربه ها است.

ویژگیهای ظاهری: چشمان آبی درخشان دارند اما بارزترین ویژگی گربه های سیامی وجود نقاط و قسمتهای تیره روی برخی از نواحی بدنشان است از این نواحی به عنوان نشانه یاد میشود و عمدتاً روی گوشها دم صورت و پاهایش قرار گرفتهاند پوشش موی آنها کوتاه و در رنگهای آبی، شکلاتی و یاسی به زیست گربه ای خود میپردازند.

ویژگیهای برتر : به طرز خارق العاده ای باهوش هستند و موی کوتاه در آنها باعث شده که گره خوردگی هایشان به حداقل برسد و کمترین نیاز را به شانه زدن پیدا کنند.

نکته ی احتیاطی: سیامی با صدای بلند ارتباط برقرار میکند و از آنجایی که موجوات اجتماعی هستند از صدای بلند خود بسیار استفاده میکنند سیامی نیاز دارد که در محیط اجتماعی رشد کند و با انسانها در ارتباط و تماس باشد. ویژگیهای برجسته سیامی به اندازه ای از هوش بهره برده است که میتواند به راحتی آموزش ببیند و حتی گاهی شما را گول بزند.

برای چه سرپرستی مناسب هستند؟
هرکس که بتواند توجه مورد نیاز این گربه را به او بدهد و از سروصدای احتمالی که برای ارتباط برقرار کردن استفاده میکند لذت ببرد.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *