گربه آبسینیان

(معروف به گربه ی حبشی) به نظر میرسد که این نژاد ریشه اش به آبسینیا اتیوپی امروزی باز میگردد این نژاد در قرن ۱۹ میلادی از اتیوپی به انگلستان آورده شد. آبسینیان بسیار شبیه به شکلهایی هستند که از نژاد مصری در کتیبه های مصر باستان حکاکی شده اند. ویژگی های ظاهری بدن و اندام لاغر و نحیف از ویژگیهای بارز این نژاد است. معمولاً رنگ آنها قهوه ای روشن متمایل به قرمز است اما رنگهای آبی و حنایی هم در بعضی از گربههای این نژاد دیده میشود چشمان درشتی دارند که با حلقه ی تیره رنگ که دور آن را دربرگرفته درخشان تر و رساتر نیز دیده می شوند. به مو بلندهای این نژاد، سومالی نیز می گویند .

ویژگیهای برتر : بسیار پرانرژی و اجتماعی هستند.آبسینیان در هر لحظه از شبانه روز آمادگی بازی کردن با شما و اجرای حرکات خنده دار برای حضار را دارند.

نکته ی احتیاطی : در نظر داشته باشید که وی آماده بازی در هر لحظه از شبانه روز هست. حتی ساعت ۲ نیمه شب که فردایش روز کاری است. البته اگر به اندازه ی کافی در طول روز برایش وقت بگذارید خواب راحتی خواهید داشت اما در غیر این صورت آمادگی بازی در نیمه شب را تمرین کنید ویژگی های برجسته این گربه از هر نظر رفتاری شبیه به سگ را دارد.

برای چه سرپرستی مناسب هستند؟

فردی که علاقه مند به گربه ی پرانرژی و فعال باشد و از بازیگوشی هایش کلافه نشود و البته بتواند توجه و محبتی که نیاز دارد را به او بدهد.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *