نشستن روی مبلی که به موی گربه مزین شده دیدن مویی که در هوا به پرواز در آمده، فراتر از یک مسئله زیبایی شناختی .است موی گربه میتواند در بعضی افراد باعث ایجاد آلرژی و حساسیت شود و بهترین راه برای کنترل ریزش موی گربه این است که شما به طور منظم و مرتب برای گربه وقت بگذارید و موهایش را شانه کنید. همچنین وظیفه ی خطیر تمیزکردن مبل و سایر اجسامی که موی گربه روی آن میدرخشد برعهده ی شما سرپرست نازنین است. اگر احساس کردید که ریزش موی گربه بیش از حد معمول شده است حتماً باید او را پیش دامپزشکش ببرید تا معاینات لازم را انجام دهد. آرایشگران گربه ها معمولا پیشنهاد میکنند که به مدت چند هفته از ترکیب شست و شو با شامپوی مناسب و همچنین شانه زدن منظم استفاده کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید. یکی از کارهایی که میتوانید انجام دهید این است که برسهای دیواری را آغشته به سنبل الطيب کنید و بعد آن را در کنج های مناسب مانند ستونها دیوارها و نصب کنید در این صورت گربه تمایل پیدا میکند که خودش را به آن بمالد و یک بخشی از کارهای شما را با این کار کم خواهد کرد.

اگر صندلی خاصی در خانه وجود دارد که گربه به آن علاقه نشان میدهد و یا قسمتی از مبل را مشاهده کردید که گربه بیشتر اوقات را آنجا به رسالت اصلی زندگی اش یعنی استراحت میپردازد کارتان راحت خواهد بود تکه ای پارچه را روی آن بیندازید و آن را به شازده اختصاص دهید. اگر هم احتیاج به شست و شو پیدا کرد، حتماً آن را جداگانه بشورید در غیر این صورت سایر لباس های شما نیز مزین به موی گربه خواهد شد. هنگامی که قصد دارید لباسهای خود را بشورید حتماً ابتدا با استفاده از رول های چسبی موهای گربه را از آن جدا کنید و بعد آن را داخل ماشین لباس شویی بیندازید. برای تمیز کردن ،فرش ،مبلمان پرده و هر چیز دیگری که ممکن است موی گربه به آن چسبیده باشد یک حوله ی تمیز بردارید و آن را کمی خیس کنید سپس با کشیدن حوله روی سطح آن شی به راحتی موها گوله میشوند و شما میتوانید آنها را جدا کنید. در پت شاپها اسپری های مخصوصی وجود دارد که وقتی آن را به پارچه بزنید موی کمتری به آن میچسبد.
یکی دیگر از لوازمی که برای سرپرستان گربه واجب است داشتن رولهای کاغذی چسب دار است. هنگامی که میخواهید به مهمانی بروید و یا قرار ملاقات عاشقانه ی مهمی دارید بهتر است که لباستان بدون موی گربه باشد البته با گذشت زمان دوستان و آشنایان به این مسئله عادت خواهند کرد و جای نگرانی وجود ندارد.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *