پرسشهای متداول درباره گربه ها

اگر گربه ام بالای درخت گیر کرد چکار باید انجام دهم؟

به طور کلی بالارفتن از درخت برای گربه بسیار آسان است ولی پایین آمدن از آن برایش بسیار سخت است. گربهها در بیشتر مواقع گول این قضیه را میخورند و یا برای فرار از دست افراد حیوان آزار مجبور به این انتخاب می.شوند دلیل اینکه به راحتی میتوانند از درخت بالا بروند این است که پاها و پایین تنه ی قدرتمندی دارند که بالارفتن را برایشان آسان میکند اما از طرفی به علت اینکه دستهای گربه ها به اندازه ی پاهایش قدرتمند نیستند توانشان در پایین آمدن کم میشود. در بیشتر مواقع گربه ها خودشان میتوانند از درخت پایین آیند اما در مواقعی که واقعاً احساس کردید که گربه بالای درخت گیر کرده است یک پارچه یا پتوی بزرگ و نسبتاً ضخیم بیاورید و گربه را تشویق به پریدن روی آن کنید. اگر ارتفاع درخت بسیار زیاد بود و یا گربه به هر دلیل نتوانست روی پارچه بپرد، بهتر است که با آتش نشانی تماس بگیرید و درخواست کمک کنید.

اگر گریه ام برایم به عنوان هدیه پرنده و یا موش آورد چکار باید کنم؟ هدیه را وانکرده پس بفرستم؟

حقیقتاً گربه ها سالهای سال عزیزانشان را با این هدایا خوشحال میکردند و از آنجایی که شما را هم به عنوان یکی از اعضای خانوادهی خود میبینند برایتان از این قبیل هدایا میآورند و توانایی تشخیص این موضوع را ندارند که سلیقه شما به سلیقه ی آنها نزدیک نیست راستش را بخواهید نباید عکس العمل شدیدی از خود نشان دهید و دلش را بشکنید بهتر است که هدیه را قبول کرده و آن را به دور از چشمان گربه به سطل زباله بیندازید و همچنین دیگر اجازه ی رفتن به بیرون از خانه و خرید هدیه را به او ندهید. به عنوان یک راهکار جایگزین میتوانید چند موش پارچه ای بخرید و آنها را در جای جای خانه قرار دهید تا ،شازده غریزه ی شکارش ارضا شود و شما هم دیگر با شکارهایش سورپرایز نشوید.

اگر گربه ام با افرادی که از گربه خوششان میآید همان رفتاری را داشت که با افراد غیر گربه دوست دارد چکار باید کنم؟

در دنیای گربه ها خیره نگاه کردن به آنها نشانه ی خطر است افرادی که این گونه به گربه ها نگاه میکنند طبعاً نباید انتظار رفتار دوستانه ای از گربه داشته باشند. البته گربه ها از کسانی که زیادی هم پاپیچشان میشوند و قربان صدقهشان میروند خوششان نمی آید.و ممکن است از دست آنها فرار کنند برعکس ممکن است به افرادی گرایش پیدا کنند که چشم در چشم به آنها نگاه نکنند در دنیای گربهها بعضی مواقع جمله ی «هر چی تحویل نگیری بیشتر میاد سمتت متأسفانه گاهی اوقات صدق میکند البته حالا از فردا شروع به کم محلی به گربه و سایر افراد مهم زندگیتان نکنید این جملات برای تو کتاب هاست. شما محبت و عشق را پیشه ی رفتار خود کنید.

به نظر میرسد که گربه ام از نامزد جدیدم متنفر است چکار باید انجام دهم؟

حقیقتاً این موضوعی غیر معمول نیست و در برخی مواقع گربه از اینکه شما عشقی غیر از او در زندگی داشته باشید خوشحال نخواهد شد و معمولاً با ادرارکردن و غرزدن این موضوع را به شما و حتی نامزد عزیزتان نشان خواهد داد یک راهکار این است که لباس معشوقه تان را در نزدیکی ظرف غذایش بگذارید تا گربه با بوی خوش دوست شما آشنا شود. راهکار دوم استفاده از تشویقی و بازی کردن با گربه است در نهایت نامزد شما باید تلاش کند که رابطه اش را با گربه خوب ،کند همان گونه که در ابتدا تلاش کرده تا رابطه اش را با شما خوب کند. بنابراین به همان میزان نیز باید زحمت بکشد تا دل گربه ی شما را نیز به دست آورد.

اگر گربه ام از پرده بالا رفت چکار باید انجام دهم؟

باید پرده را با میله و یا چوب بپوشانید تا گربه نتواند از آن بالا برود. در بعضی مواقع میتوانید از اسپری های بازدارنده نیز استفاده کنید و چند پاف را روی پرده بزنید تا گربه دیگر از پرده بالا نرود. البته حتماً با دامپزشک مشورت کنید تا نسبت به محتویات آن محصول اطمینان پیدا کنید

گربه ام سیم رابط و چندراهی را میجود چکار باید انجام دهم؟

دلیلش واضح است که به چه دلیل باید جلوی گربه را بگیرید تا دیگر این عمل را انجام ندهد میتوانید آن قسمت را با پوست پرتقال بپوشانید یا از محافظ های مستحکم استفاده کنید تا گربه نتواند سیم را بجود و دچار برق گرفتگی شود.

گربه ام غذایش را قایم میکند چکار باید انجام دهم؟

بعضی از گربه ها با توجه به غریزه شان وقتی وعده ی غذایی خود را خوردند باقی مانده ی غذا را با پارچه یا کاغذی خانه) را میگردند تا چیزی پیدا کنند که روی ظرف غذا بگذارند میپوشانند. حقیقتاً کار خاصی از دست شما برنمی آید ضمن آنکه موضوع مهمی هم به شمار نمی رود. در این جور مواقع تمرین پذیرش و احترام به دموکراسی توصیه میشود.

گربه ام یک ریز میومیو میکند و یا سروصداهای دیگری از خود در می آورد، چکار باید انجام دهم؟

گربه ها به دلایل بسیاری میومیو میکنند بعضی از نژادها مانند سیامی دروجود خود «پر سروصدا بودن را دارند و شما باید قبل از به سرپرستی گرفتن به آن آگاه باشید. اما دلایل مهم و شایع دیگری وجود دارند که میتوانند باعث ایجاد این سروصداها شود، مانند: زمانی که گربه ی مادهی عقیم نشده دنبال جفت میگردد و گربهی نر هم با صدا به آن پاسخ میدهد زمانی که نیاز به توجه و محبت بیشتری دارد و در نهایت زمانی که گربه مشکل و یا دردی در بدن خود احساس میکند حتماً اگر به اندازه به گربه توجه دارید و او را عقیم کردید با دامپزشکش صحبت کنید تا در صورت نیاز او را معاینه کند.

گربه ام تمایل به نوشیدن آب روان نوشیدن از شیر آب دارد و از ظرفش آب نمینوشد چکار باید انجام دهم؟

از آنجایی که برای گربه نوشیدن آب بسیار مهم و ضروری است اگر به هر دلیلی گربه تمایل دارد که از شیر آب آب بنوشد بهتر است که این امکان را برایش فراهم کنید. در پت شاپها دستگاه های اتوماتیک آبخوری وجود دارد که مانند ،فواره همان آب را میگرداند. دلیل اینکه برخی از گربه ها تمایل به نوشیدن از منبع روان دارند این است که دنبال آب تازه و خنک هستند. یک راهکار ساده که مترجم میخواهد به شما ارائه دهد و در کتاب نوشته نشده است. استفاده از چندین ظرف آب در مکانهای مختلف و انداختن تکه های یخ در آن است. این کار احتمالا باعث خواهد شد که گربه تمایلش به نوشیدن از ظرف آب بیشتر شود. همچنین حتماً توجه داشته باشید که ظرف آبش را زودبه زود عوض کنید.

گربه ام لباسهای پشمی و جورابهایم را میجود چکار باید انجام دهم؟

گربه ها معمولا جذب پشم به ویژه اگر پشم طبیعی گوسفند و …. باشد میشوند و برایشان تداعی کننده ی شکار است تنها ،راهکار در دسترس نگذاشتن این مدل لباسها است.

گربه ام سعی میکند میو» کند اما صدایی در نمی آید چکار باید انجام دهم؟

در این حالت که به اصطلاح به آن میو» بیصدا میگویند گربه در واقع صدا ساطع میکند ولی به دلیل آنکه فرکانسش در محدودهی شنوایی ما نیست، آن را نمیشنویم.

گریه ام پایین تنه اش را روی زمین میکشد چکار باید انجام دهم؟

اگر گربه نتواند به طور کامل مدفوعش را دفع کند و احتیاج به کمک داشته باشد، معمولاً این عمل را انجام میدهند در برخی مواقع خود گربه با این حرکت مدفوعش را میتواند خارج کند ولی در اکثر مواقع به کمک شما احتیاج دارد باید مدفوعش را با دستکش و استفاده از دستمال مرطوب در بیاورید این موضوع بسیار مهم است و اگر تکرار شود ممکن است که برای مقعد گربهی شما مشکلاتی ایجاد کند اگر این عمل تکرار شد، حتماً گربه را به دامپزشکی ببرید تا معاینات لازم انجام شود.

گریه ام از موسیقی ای که من گوش میکنم خوشش نمی آید چکار باید انجام دهم؟

بعضی از گربه ها نسبت به موسیقی حساس نیستند اما برخی دیگر به صداهای بلند و یا برخی ژانرهای موسیقی واکنش زیادی نشان میدهند برخی از فرکانسها برای گربه به مانند صدای گریهی بچه گربه میماند و به آنها استرس و تنش زیادی وارد میکند. به ویژه موسیقی راک و متال بهتر است که سلیقه ی موسیقیتان را یا عوض کنید و یا اینکه با صدای آرام یا با هندزفری به موسیقی ای که مورد علاقه ی گربهتان نیست گوش دهید.

گربه ام به طور وسواس گونهای ناخنهایش را گاز میگیرد و یا میجود؟

دقیقاً به دلیلی که انسانها وقتی استرس دارند ناخنهایشان را میجوند گربه ها نیز وقتی استرس زیادی دارند دست به این کار میزنند حتماً بررسی کنید که چه عواملی در محیط زندگی گربه تغییر کرده و یا با دامپزشکش در این مورد مشورت کنید.

گربه ام در مکانهای نامناسبی مانند سینک دستشویی زیر کابینت و .. میخوابد چکار باید انجام دهم؟

مکانهایی که به هر دلیلی برای گربه خطرناک است و یا شما نمیخواهید آنجا بخوابد را باید غیر قابل دسترس .کنید همچنین جایی را برای خواب گربه انتخاب کنید که باب میلش باشد. به طور کلی گربهها از جای گرم و سرپوشیده ( استفاده از پتوی نرم و گرم توصیه میشود ) خوششان میآید و احساس امنیت بیشتری میکنند. طبعاً استفاده از تشویقی برای متقاعد کردن گربهتان الزامی است.
سوسن
گربه ام در گلدان پیپی میکند و یا به گلها آسیب میرساند چکار باید انجام دهم؟

ابتدا باید مطمئن شوید که گلهای شما برای گربه سمی نیستند گلهایی مانند آلوورا و … برای گربه سمی هستند برای اینکه گربه دیگر با گلدانهای شما کار نداشته باشد میتوانید از فویلهای آلمینیومی استفاده کنید و آن را دور گلدان بپیچید. گربه ها از بافت و بوی آن خوششان نمی.آید هرگز برای دورکردن گربه از گلها از نفتالین استفاده نکنید بسیار برای گربهها خطرناک است و باعث ایجاد آسیبهای جدی و حتی مرگ
می شود.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *