بچه گربه نیاز به مقدار زیادی کالری و انرژی دارد تا بتواند مراحل رشد خود را به خوبی سپری کند. وقتی که بچه گربه از شیر گرفته میشود باید غذای با کیفیت و مخصوص بچه گربه به او بدهید به طور کلی غذای بچه گربه باید حاوی مقدار بالایی پروتئین باشد. غذایی که ۳۵ درصد پروتئین و ۱۲ الی ۲۴ درصد چربی داشته باشد برای بچه گربه غذای ایده آلی محسوب می.شود به طور کلی غذای مناسب بچه گربه ۲۵ درصد کالری بیشتری نسبت به غذای گربهی بزرگسال دارد تا بتواند انرژی لازم برای رشد و نموش را فراهم کند. بچه گربه چندین وعده در روز باید غذا بخورد میتوانید ظرف غذایش را همیشه پر نگه دارید ولی در بعضی موارد با توجه به نژاد و میزان فعالیت بچه گربه احتمال بروز چاقی نیز وجود خواهد داشت یک وعده یا نهایتا دو وعده را میتوانید غذای تر (کنسروی به او بدهید.)
بچه گربه هایی که انواع مختلف غذا را از کودکی خورده ،باشند، احتمال اینکه در بزرگسالی بدغذا شوند کمتر است اگرچه استفاده از برندهای مختلف غذا ممکن است باعث ایجاد دل درد در گربه .شود تا ۹ ماهگی میتوانید به او غذای مخصوص بچه گربه بدهید و از ۱۰ ماهگی آرام آرام میتواند شروع به خوردن غذای گربه های بزرگسال کند. هرگز سر خود به گربه ویتامین ندهید. زمانی که بچه گربه را برای معاینه به کلینیک دامپزشکی میبرید اگر احتیاج به مکملهای غذایی داشته باشد، دامپزشکش آن را تجویز خواهد کرد. همچنین آب تمیز همیشه باید در دسترسش قرار داشته باشد.

نکته ی احتیاطی : استفاده از غذای خانگی به عنوان غذای اصلی در دورانی که گربه هنوز در سن رشد قرار دارد توصیه نمیشود میزان مواد معدنی و ویتامینهای لازم برای رشد بچه گربه موضوعی نیست که شما بتوانید فقط با غذای خانگی آن را برآورده کنید. کوچکترین اشتباهی ممکن است عواقب جبران ناپذیری به همراه داشته باشد. برای مثال کمبود تائورین میتواند منجر به از دست رفتن بینایی گربه شود.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *