نگهداری و مراقبت از مو گربه

اگر روزانه برای گربه تان وقت بگذارید و موهایش را شانه کنید ریزش مو به حداقل میرسد و از گره خوردگی مو نیز جلوگیری کرده اید. همچنین این کار باعث زیباتر شدن گربه تان میشود. بیشتر گربه ها نه تنها از شانه شدن بدشان نمی آید بلکه از این کار استقبال میکنند در دنیای گربهها وقتی به یکدیگر اجازه میدهند که موی یکدیگر را لیس بزنند یعنی رابطه ی دوستانه و خوبی دارند این عمل باعث میشود که هر دو گربه ضمن آنکه تمیز میشوند آرامش نیز پیدا کنند وقتی گربه ای به شما اجازه میدهد تا به موهای بدنش رسیدگی کنید به این معناست که شما جزء یاران نزدیکش هستید و فرصت مناسبی است که رابطه عمیقتری با گربهی دلبندتان ایجاد کنید. بهتر است که این کار را از وقتی گربه هنوز کوچک است شروع کنید تا بهتر بتواند به آن عادت کند. به ویژه حمام کردن گربه موضوعی است که اگر زودتر آن را یاد بگیرد احتمال اینکه در بزرگسالی هم دوست داشته باشد بیشتر میشود.

نکته ی تخصصی : رسیدگی به موی گربه این امکان را به شما میدهد تا به خوبی آن را بررسی کنید و از مشکلات پوستی احتمالی وجود کنه کک و … آگاه شوید و در صورت وجود هرگونه علائم مشکوک زودتر آن را تشخیص دهید و بتوانید به دامپزشک مراجعه کنید.

وسایل مورد نیاز برای رسیدگی به پوست و مو

 • پرس : ابزار مناسبی است که بدون ایجاد حساسیت برای پوست از گره خوردن موی گربه جلوگیری میکند برس در دو نوع زبر و نرم در پت شاپها موجود است.شانه معمولاً دندانههای شانهها نیز در دو نوع درشت و نازک تهیه میشوند که با توجه به موی گربه باید شانه ی مناسب را خریداری کرد معمولاً این مدل شانه برای گربه های موبلند استفاده میشود.
 • قشو : این ابزار بیشتر برای گربههای موکوتاه استفاده میشود و موهای نازک را از بدن گربه جمع میکند.
 • دستکش مو جمع کن : این وسیله بسیار کاربردی است و میتوانید به راحتی آن را دستتان کنید و به موهای گربه رسیدگی کنید این دستکش برای صورت و گردن گربه مناسبتر از شانه است.
 • ناخن گیر : ناخن گیر مخصوص گربه یکی از وسایل ضروری محسوب میشود که بهتر است آن را حتماً خریداری کنید حتی اگر بیشتر اوقات ناخنهای گربه تان را دامپزشک کوتاه کند.
 • قیچی : وجود قیچی نیز به شما کمک میکند که برخی گره خوردگیهای سمج را قیچی کنید. همچنین برای کوتاه کردن موی بین پاستیل های گربه مویی که از بین ناخنهایشان رشد میکند و اگر کوتاه نشود ترمز ABS گربه را ممکن است با اختلال مواجه (کند نیز
  بکار میرود.
 • بشكاف : بشكاف هم وسیلهی دیگری است که میتوانید برای بازکردن گره های موی گربه از آن استفاده کنید.
  داروی منعقد کننده ی خون این پودر در شرایطی که شما ناخنهای گربه را بیش از حد مجاز کوتاه کرده اید کاربرد دارد اگر این اتفاق رخ داد پودر را به ناخن گربه بزنید تا سریعتر بتوانید جلوی خونریزی را بگیرید
 • مسواک : این وسیله برای گربه هایی که اجازه مسواک زدن دندانهایشان را به شما میدهند کاربرد دارد. همچنین برای فرم دادن به موهای صورت گربه های موبلند نیز قابل استفاده است.
 • پارچه ی چرمی : در مرحله ی آخر رسیدگی به موهای گربه های موکوتاه، از پارچه ی چرمی برای جلا دادن به موهای گربه استفاده میکنند تقریباً شبیه به کاری که کفاش ها برای برق انداختن کفشها انجام میدهند.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *