نحوه ی قرار دادن قرص در دهان گربه

اگر گربه احتیاج دارد که روزانه و یا هفتگی قرص مصرف کند بهتر است که ابزار پرتاب قرص را حتماً خریداری کنید که کار برای شما و حتی گربه راحتتر .باشد برای تهیه ی آن میتوانید از دامپزشک گربه کمک بگیرید این ابزار به شما کمک میکند بدون آنکه دستتان در دهان گربه قرار گیرد، کاملاً قرص را در حلق گربه قرار دهید اما اگر به هر دلیلی نمیتوانید از این ابزار استفاده کنید، از دستورالعمل زیر استفاده کنید. البته باید به شما بگویم که گربه ها اغلب از این روش خوششان نمی آید و احتمالا برخورد مناسبی با شما نخواهند داشت. اگر بتوانید گربه را داخل یک حوله ی بزرگ بپیچید که نتواند شما را چنگ بگیرد بهتر خواهد بود.

  • قرص را در نزدیکی خود و گربه بگذارید طوری که به راحتی بتوانید در زمان مناسب آن را بردارید.
  •  گربه را بین پاهای خود نگه دارید.
  •  با دستی که روی آن تسلط کمتری دارید مثلاً اگر چپ دست هستید از دست راست برای انجام این کار استفاده کنید و بالعکس زیر دهان گربه را به سمت بالا ببرید طوری که انگار گربه میخواهد سقف را نگاه کند در این صورت دهان گربه باید خودبه خودی باز شود.
  •  اگر دهان گربه باز نشد از انگشت همان دست استفاده کنید و از کنار کمی فشار به دهان و دندان گربه وارد کنید در این صورت حتماً گربه دهانش را باز میکند.
  •  با دست دیگرتان که تسلط بیشتری دارید دارو را در دهان گربه بگذارید. سعی کنید که در انتهای زبان و نزدیک حلقش قرار دهید.
  •  سپس دهان گربه را با لطافت و مهربانی ببندید تا نتواند دارو را تف کند.
  • برای اینکه مطمئن شوید دارو را حتماً خورده کمی زیر گلو و گردن گربه را ماساژ دهید. اگر باز هم شک کردید که گربه قرص را قورت داده است یا نه میتوانید داخل دماغ گربه را فوت کنید در این صورت مطمئن باشید که گربه قرص را قورت خواهد داد.

نکته ی تخصصی :

در صورتی که نیاز شد به گربه دارو بدهید به ویژه دارو به شکل قرص، حتماً تعدادی اضافه نیز بخرید چراکه ممکن است دارو از دستتان بیفتد گم شود و یا گربه آن را بالا بیاورد داشتن قرص اضافه به شما کمک خواهد کرد که دوباره بتوانید دارو را سر ساعت به او بدهید و وقفه ای ایجاد نشود.

تزریق دارو :
به طرز عجیبی گربه ها تمایل بیشتری به داروی تزریقی دارند تا خوردن قرص شاید دلیلش این باشد که آنها قادر به تحمل و پنهان کردن درد هستند بیشتر گربه هایی که هنگام خوردن قرص جنگ و دعوا راه میاندازند هنگام تزریق دارو به وسیله ی سرنگ آرام مینشینند و نهایتاً کمی غر بزنند و بگویند این بود جواب آن محبت های من؟ فردا که گلهای خانه را مورد عنایت قرار دادم متوجه خواهی شد بنابراین اگر گربه ی شما نیز جزء آن دسته از گربههایی است که علاقه ای به مصرف قرص ندارد میتوانید از دامپزشکش بخواهید که اگر داروی تزریقی جایگزین برای آن وجود دارد آن را تجویز کند. همچنین میتوانید از او بپرسید که آیا تزریق این دارو در خانه ممکن است یا نه. بعضی داروها (همانند: پنی سیلین که ما هم فقط باید در مراکز پزشکی تزریق کنیم) باید حتماً در کلینیک دامپزشکی تزریق شود اما اگر تزریق آن در خانه امن بود از او بخواهید به شما یاد دهد که چگونه باید تزریق انجام شود تا شما در خانه بتوانید دارو را به گربه تزریق کنید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *