نحوه ی بغل کردن گربه

گربه ها اصولا برای بغل کردن آفریده نشده اند به همین خاطر اگر تمایل به بغل کردن و بلند کردن آنها دارید به آرامی و مهربانانه این کار را انجام دهید حمله یا خیزش ناگهانی به سمت گربه ها میتواند باعث شود که به آنها استرس و اضطراب وارد شده و برای مدتی زیر مبل یا مخفیگاه هایی که از قبل در نظر گرفته اند پنهان شوند رعایت موارد زیر هنگام بغل کردن گربه به شما و او کمک میکند که هر دو متمدنانه به توافق و صلح در این مورد برسید.

[۱] با یک دست زیر باسن مبارک گربه تان را بگیرید که بتوانید از مرکز ثقل و وزن عمده ی گربه حمایت کنید گربه ها باید به گونهای بغل شوند که پاهایشان به سمت پایین باشد.
[۲] از دست دیگرتان برای حمایت از قفسه ی سینه گربه استفاده کنید.
[۳] اگر گربه تان بزرگ و سنگین است برای بلند کردن او بازویتان را پشت بدن گربه قرار دهید و دست دیگرتان را از بین پاهای گربه ببرید و به بدنش بچسبانید که نتواند از آغوش گرم شما فرار کند.
نکته ی تخصصی : اگر گربهتان در هنگام بلند کردنش شما را گاز گرفت یا پنجه هایش را بیرون بیرون آورد چند لحظه صبر کنید و سعی نکنید که او را به زور بلند کنید. اگر به زور متوسل شوید غریزه ی شکار را در گربه تان تحریک کرده اید و در نهایت این کار باعث میشود که او شما را محکمتر گاز بگیرد اما اگر به او فرصت دهید تا آرامشش را به دست آورد و غریزه ی شکارش خاموش شود به راحتی میتوانید او را بغل کنید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *