مواجهه و آشنایی گربه با سایر حیوانات

پرندگان: اگر در خانه از پرنده نگهداری میکنید بهتر است همیشه قفس او را در مکانی که برای گربه قابل دسترسی نباشد قرار دهید. قفس پرنده باید به اندازه ی کافی استحکام داشته باشد که در برابر حملهی احتمالی گربه توان مقاومت داشته باشد. پرنده ها از اینکه تحت نظر موجودی شکارچی مانند گربه ،باشند دچار استرس و اضطراب میشوند. بنابراین است که قفس را در جایی قرار دهید که در تیررس گربه نباشد.

خوکچه هندی و همسترها : واقعیت این است که گربه ها تمایل شدیدی به شکار موشها همسترها و خوکچه های هندی دارند هرگز نباید آنها را با یکدیگر تنها گذاشت. این پستانداران کوچک باید در قفس مناسب خود نگهداری شوند و ترجیحاً در اتاقی باشند که گربه به آن دسترسی نداشته باشد اگر امکان جدا کردن آنها وجود ندارد باید مطمئن شوید که قفس از استحکام کافی برخوردار است و گربه نمیتواند به آنها دسترسی داشته باشد.

خزندگان : مارهای بزرگ که معمولاً طعمه های خود را خفه میکنند به شدت برای گربه ها خطرناک محسوب میشوند و هرگز نباید در یک خانه زندگی کنند. همچنین خزندگانی مانند مارمولک هم به دلیل نحوه حرکتش گربه را به شکار تحریک میکند و باید دور ازدسترس گربه باشند.

ماهی ها : در صورتی که در منزل از ماهی نگهداری میکنید چه در تنگ و چه در آکواریوم مطمئن شوید که قسمت بالایی آن پوشش و محافظ دارد و برای گربه قابل دسترس نیست اگر که آکواریوم شما از استحکام کافی برخوردار باشد در آن صورت حتی میتواند وسیله ی سرگرمی مناسبی برای گربهتان باشد گربه شما ساعت ها میتواند به آن نگاه کند و سرگرم شود.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *