لوازم مورد نیاز گربه در خانه

تبلیغات و آگهی های فروش لوازم مربوط به حیوانات خانگی تلاش میکنند که نیاز به خرید کالاهای بیشتر را در شما به وجود آورند. بیشتر این تبلیغات میخواهند به شما بگویند که این کالا برای سلامتی و شادابی گربه ی شما ضروری است و باعث میشود که گربهتان زندگی طولانی تری داشته باشد خبر خوب برای شما و خبر بد برای تولیدکنندگان این است که بیشتر آنها نه تنها ضروری نیستند بلکه باعث افزایش طول عمر گربه ی شما نخواهند شد.

ظرف خاک: ظرف خاک گربه را بهتر است در جای ساکت و کم رفت و آمد خانه قرار دهید. البته باید این نکته را هم در نظر داشته باشید که گریه به راحتی در هر ساعتی از شبانه روز بتواند به آن دسترسی داشته باشد به طور کلی به ازای هر گربه باید یک ظرف خاک در خانه وجود داشته باشد. بعضی از گربه ها مشکلی ندارند که از ظرف خاک اشتراکی استفاده کنند. برخی گربه ها نیز ظرف خاک سر باز را ترجیح میدهند به این علت که بعد از قضای حاجت سریع میتوانند محل را ترک کنند.

محل خواب : تحقیقات نشان داده است که حدود ۶۰ درصد گربه های خانگی تمایل دارند که در کنار سرپرستشان بخوابند اما اگر به هر دلیلی تمایل دارید که گربه ی شما جای دیگری را برای خواب انتخاب کند باید تخت خوابی نرم و گرمی برای این کار درست کنید. عموماً گربه ها محیطی را برای خوابیدن انتخاب میکنند که احساس امنیت داشته باشند. اگر محل خوابی که درست کرده اید گرم و نرم باشد و دیواره ی نسبتاً بلندی اطراف آن را گرفته باشد که به گربه احساس امنیت بدهد، به احتمال زیاد گربه ی شما از آن استقبال خواهد کرد. نکته ی دیگری که بهتر است در نظر بگیرید قابل شست وشو بودن بالش و لایه ی رویی محل خواب گربه است.

نکته ی تخصصی: انتخاب محل خواب کاملاً وابسته به طبع گربه ی شماست و باید به انتخابش احترام بگذارید بیشتر گربه ها جای خواب یا تخت خوابهای گران قیمتی را که شما برای آنها خریداری میکنید را نادیده میگیرند و یک بالش قدیمی را به آن ترجیح خواهند داد. از آنجایی که گربه موجودی مستقل است بسیار کار سختی که به او بقبولانید در جایی که شما توقع دارید بخوابد.

اسکرچر : همه ی گربه ها به اسکرچر احتیاج دارند تا بتوانند ناخنهای خود را روی آن بکشند. هر چیزی که از الیافی مانند سیسل یا طنابهای درشت درست شده باشد. میتواند انتخاب مناسبی باشد. اگر اسکرچر تخرید یا خودتان درست نکنید فرش و مبل شما انتخاب نهایی گربه تان برای کشیدن ناخن خواهد بود.

اسباب بازی گربه ها : احتیاج به اسباب بازی گران قیمت و عجیب و غریب ندارند بالعکس بسیاری اوقات میتوانند با ساده ترین چیزها ساعت ها سرگرم شوند. بهتر است که هزینه ی
خرید اسباب بازی یا جای خواب گران قیمت را صرف خرید غذا و خاک با کیفیت تر کنید.

شانه:  تقریباً همه ی گربه ها نیاز دارند که موهای بدنشان را شانه کنید. چه موی بلند و نرمی داشته باشند و چه زبر و .کوتاه البته گربه های موبلند احتیاج به برنامه ی شانه زنی منظم و مرتبی دارند تا از گره خوردن موهایشان جلوگیری کند. شانه ای که خریداری میکنید باید سطح نرمی داشته باشد و به اندازه ی کافی دندانه هایش بلند باشد تا مویی که شانه میزنید بتواند در آن گیر کند و بماند.

گردن بند با تک مشخصات : حتماً برای گربه تان (چه بالغ و چه بچه گربه باشد) گردنبند سبک با تگ حاوی مشخصات ضروری تهیه کنید روی تگ باید حداقل اسم گربه و شماره تماس شما درج شده باشد تا در شرایطی که به هر دلیلی گربه فرار کرد یا کم شد افراد بتوانند متوجه شوند که این گربه خانگی است و از روی اطلاعات تگ گردنبند بتوانند با شما تماس بگیرند لطفاً توجه کنید که گردنبندی که برای گربهتان خریداری میکنید مناسب سایز گردنش باشد تا گربه احساس خفگی و تنگی نفس پیدا نکند.

ظرف آب و غذا : هر گربه باید ظرف آب و غذای مخصوص خود را داشته باشد. ظرف استیل ضدزنگ انتخاب مناسبی برای ظرف آب و غذا است ظرف سرامیکی شکننده است اما آن هم انتخاب مناسبی محسوب میشود ولی ظروف پلاستیکی برای گربه مناسب نیست زیرا ممکن است که گربه به آن حساسیت پیدا کند نکته ی دیگری که هنگام خرید ظرف باید به آن توجه کنید پهنای ظرف است دهنهی ظرف باید آنقدر پهن باشد که سیبیل های گربه ی دلبند شما هنگام نوشیدن آب یا خوردن غذا تا نشود. همان طور که پیش تر اشاره کردیم سیبیل گربه جزء اندام حسی گربه محسوب میشود و خم شدن آن هنگام غذا خوردن برایش خوشایند نخواهد بود ظرف آب و غذا را حتماً در جای ساکت و کم رفت و آمد خانه قرار دهید اگر در خانه از سگ هم نگهداری میکنید حتماً باید ظروف غذا و آبشان در مکانهای متفاوت و دور از هم قرار داشته باشند.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *