English Setter

ستر انگلیسی (English Setter)

  • تاریخچه
    بر اساس نوشته های موجود به نظر میرسد که انگلیش ستر از ۴۰۰ سال قبل و حتی پیش تر از آن به عنوان یک سگ شکارچی پرندگان در انگلستان مطرح بوده است. این نژاد حاصل آمیزش نژادهای
    اسپنیش پوینتر و اسپرینگ اسپانیل .است اولین نمایش از آن در سال ۱۸۵۹ در انگلستان برگزار شد.

خصوصیات ظاهری
از لحاظ ظاهری پوزهای کشیده و دراز داشته دارای بدنی قوی و عضلانی است که در ماده ها این جثه کمی ظریفتر از نرها است. بدن پوشیده از موهای ابریشمی درخشان و نرم است که به رنگ سفید با لکه هایی از موهای تیره تر بر روی سر و گوشها دیده میشود.

صفت

سگ نر سگ ماده

وزن (کیلو گرم )

۲۵ تا ۳۶

۲۰ تا ۲۳

ارتفاع (سانتی متر ) ۶۱ تا ۶۹

۵۸ تا ۶۶

 

خصوصیات رفتاری
شجاع مهربان بشاش و حساس است. رابطه خوبی با کودکان داشته و به پارس کردن نیز علاقه دارد ولی باید از سنین پایین او را از این کار منع کرد.

فعالیت بدنی
این نژاد به ورزش و فعالیت بدنی روزانه زیاد نیاز دارد دویدن در فضای آزاد و پیاده روی برای حیوان مناسب است. اگر فعالیت بدنی کافی نداشته باشد عصبی و غیر قابل کنترل خواهد شد.

شرایط نگهداری
برای نگهداری در آپارتمان و محیط شهری پیشنهاد نمیشود و حداقل به یک حیاط متوسط برای زندگی نیاز دارد.

آراستگی

برس کشیدن و شانه زدن روزانه برای موهای متوسط نرم و پر مانند او نیاز است. این نژاد در فصل ریزش مو به آراستن بیشتری نیاز دارد شست و شو در مواقع ضروری پیشنهاد میشود. ریزش مو در این نژاد متوسط است.

مشکلات سلامتی
از دادن غذای اضافی خودداری کنید چرا که استعداد خوبی برای چاق شدن دارد. مشکلات لگن و همچنین سقط جنین در ماده ها شایع است.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *