دلایل نخوردن غذا و از دست دادن اشتها گربه

عوامل بسیاری وجود دارند که منجر به از دست دادن اشتها و علاقه به غذا در گربه ها میشود.

رایج ترین دلایل عبارتند از  : تغییر ناگهانی رژیم غذایی خسته شدن گربه از غذای تکراری و یکنواخت، تغییر فصل گربه ها معمولا در فصل تابستان غذای کمتری میخورند تا زمستان استرس و اضطراب احساس خطر کردن از جانب گربه ی دیگر یا سگ و یا حتی کودک خانواده و در نهایت جایابی اشتباه ظرف غذای گربه در نقطه ی شلوغ و پر رفت و آمد. راه حل بسیاری از دلایل راحت و آسان است برای برطرف کردن مشکل یکنواختی غذا میتوانید به آن تنوع دهید و از غذاهای مختلفی که برای گربه مناسب هستند استفاده کنید.

به طور مثال هرچند وقت یکبار غذای تری که دوست دارد را به او بدهید یا برایش درست کنید. نکته ی دیگر آن است که گربه ها چون از رده ی شکارچیان کوچک محسوب میشوند تمایل به غذای گرم دارند. چراکه هنگام شکار دمای بدن حیوان شکار شده بالا است و آنها باتوجه به غریزه شان تمایل به غذای گرم دارند بنابراین میتوانید غذای گربه را گرم و یا حداقل در دمای اتاق برایش سرو کنید. در انتها اگر بخواهیم جمع بندی کنیم باید بگوییم که گربه غذای گرم و تازه را به غذای یخ زده و سرد ترجیح می دهد و نکته ی دیگر اینکه عوامل برهم زننده ی روتین و آرامش گربه را هنگام غذا خوردن بررسی کنید و آنها را حذف و یا مدیریت کنید.

نکته ی احتیاطی :  اگر گربه ی شما در زمانی که میدانید گرسنه است غذا نخورد، شرایط را حتماً تحت نظر داشته باشید اگر غذا نخوردن گربه به مدت ۲۴ ساعت و یا بیشتر از آن ادامه پیدا کرد حتماً با دامپزشکش تماس بگیرید. از دست دادن اشتها در گربه ها نشانه ی خوبی نخواهد بود و احتیاج به بررسی و پیگیری دارد.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *