تمیز کاریهای اورژانسی گربه

هر زمان که جسم یا ماده ای به بدن گربه ی شما چسبید بهتر است که در سریع ترین زمان ممکن آن را تمیز کنید چراکه گربه ها عادت به لیس زدن بدن خود دارند و ممکن است که آن ماده خطرناک باشد و به خارهای روی زبان گربه بچسبد و وارد معده اش شود.

تیغ گیاهان : بیشتر این تیغها به راحتی با شانه از بدن گربه جدا میشوند. اگر این تیغ در سطح پوست بدن گربه با موهایش گره خورد کمی روغن زیتون به آن بمالید. اگر باز هم این راهکار جواب نداد با استفاده از قیچی آن را ببرید.

آدامس : اگر آدامس به بدن گربه ،چسبید کمی یخ روی آن بگذارید تا از چسبندگی اش کاسته شود سپس میتوانید آن را کاملاً جدا کنید. البته محصولاتی نیز در پتشاپها وجود دارند که همین کار را انجام میدهند.

رنگ :  اگر رنگی که روی بدن گربه ریخته است حلالش آب باشد، باید به مدت ۵ دقیقه آن قسمت را با آب بشورید تا موی گربه نرم شود. سپس برای پاک کردن اثر رنگ باید آن قسمت را با انگشتانتان بمالید تا رنگ کاملاً از بین رود. اگر رنگی که ریخته شده با آب پاک نشود باید آن قسمت از موی گربه را بتراشید یا با قیچی کوتاه کنید.

نکته ی احتیاطی هرگز از تینر ،بنزین یا گازوییل برای پاک کردن رنگی که روی بدن گربه ریخته است. استفاده نکنید.

راسو :  اگر گربهی شما توسط یک راسوی بدبوا مورد حمله ی شیمیایی قرار گرفت برای مواظبت از قدرت بویایی خود و گربهی دلبندتان بدنش را با آب گوجه بشورید آب گوجه در کاهش بوی نامطبوع راسو بسیار مؤثر است چندین بار او را با آب گوجه شست وشو دهید و بعد از آنکه مطمئن شدید تمیز شده است با آب خالی گربه را یکبار دیگر بشورید.

قیر : در بیشتر اوقات مویی که قیر روی آن ریخته باشد باید قیچی یا تراشیده شود ولی در بعضی موارد که مقدار آن زیاد نیست و یا زمان زیادی از ریختن آن نگذشته ممکن است که با وازلین بتوانید آن را پاک کنید. کمی وازلین به آن قسمت بمالید و سپس با استفاده از پارچه سعی : کنید که آن را تمیز کنید. اگر توانستید با وازلین آن قسمت را پاک کنید حتماً بـ از آن گربه را با شامپو بشورید که اثرات وازلین روی بدن گربه باقی نماند.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *