جرب گوش :  این نوع انگل کوچک و عنکبوتی شکل در اعماق کانال گوش گربه ها زندگی میکند و لنفوسیت را می مکد این انگل به قدری برای گربه آزاردهنده است که گربه ممکن است زخم دردناک گوش خود را بخاراند تا دردش را تسکین دهد. جربهای گوش به راحتی در بین گربه ها پخش میشوند با این وجود این مشکل را میتوان با استفاده قطره درمانی و شست وشوی گوش برطرف نمود.

کنه : کنه وجود در بچه گربه ها و گربه های ناتوان و ضعیف بزرگسال میتواند بسیار خطرناک باشد و باعث از دست رفتن خون گربه شود حتی برای گربه های بزرگسال سالم و سرحال نیز مشکلاتی ایجاد میکند کنه ها عموماً باعث واکنشهای آلرژیک میشوند. روش درمان کنه با توجه به شرایط (میزان کنه در بدن ،گربه شرایط گربه و …) مختلف است اما استفاده از شامپوهای مخصوص و داروهای درمانی از رایج ترین روشهای درمان کنه محسوب میشوند.

 نکته ی احتیاطی : از محصولات مخصوص رفع کنه ی سگها برای گربه ها استفاده نکنید آن محصولات با توجه به شرایط فیزیکی و سیستم ایمنی سگها تولید شده اند. استفاده از آن برای گربه ها میتواند شدیداً به آنها آسیب برساند.

ساس :  از آنجایی که گربه ها خودشان عمل رسیدگی به خود و نظافت را معمولاً برعهده دارند و خود را به طور منظم لیس میزنند بسیاری از انگل های خونخوار را خودشان از بین میبرند اما با این وجود ساسها ممکن است در جاهایی قرار داشته باشند که گربه خود نتواند به آنجا دسترسی داشته باشد مانند بالای سر و بین پنجه هایش اگر گربه تان به فضای بیرون از خانه دسترسی دارد به صورت منظم بدنش را بررسی کنید تا احیاناً ساس نداشته باشد. در صورتی که ساس را در بدن گربه مشاهده کردید، آنها را با موچین برداشته و با انداختنشان در الکل آنها را از بین ببرید تحت هیچ شرایطی به ساسها دست نزنید چراکه ممکن است باعث انتقال بیماریهای انسانی مانند بیماری لایم شود.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *