انتخاب برند غذای گربه

وجود اطلاعات یکی از موارد ضروری که باید هنگام خرید غذای گربه به آن توجه کنید. تغذیه ای در بسته بندی آن غذا است یعنی پشت بسته بندی نوشته شده باشد که به ازای چه مقدار از این غذا چه موادی و به چه میزان به گربه خواهد رسید. هنگام خرید غذا با توجه به سن شرایط و مواد مورد نیاز گربه تان باید به اطلاعات تغذیه ای که پشت بسته بندی نوشته شده است توجه کنید به طور مثال غذای مناسب بچه گربه حاوی پروتئین بیشتری است که برای رشدش ضروری و واجب است و یا غذایی که برای گربه ی بزرگسال پیشنهاد می کنند غذایی است که به طور کامل نیازهای گربه ی بالغ را پشتیبانی می کند. توجه داشته باشید غذایی که مهر استاندارد مجوز اداره ی بهداشت و تأییدیه ی دامپزشکی کشور شما را نداشته باشد غذای مناسبی برای گربه ی شما نیست و نباید آن را خریداری کنید.

بعد از اینکه غذای مناسب را با توجه به راهنمایی هایی که پیشتر اشاره کردیم خریداری کردید، به اجزایی که داخل آن وجود دارد توجه کنید ماده ای که اصولاً قسمت عمده ی غذا را تشکیل داده در ردیف اول قرار گرفته است در غذای تر گوشت معمولا ابتدای لیست و در غذای خشک در وسطای آن قرار گرفته است. دلیلش این است که در غذای تر معمولا گوشت و مرغی که وجود دارد آبدار بوده و بیشتر وزن آن غذا را تشکیل داده است. البته در غذای خشک هم ممکن است به همان میزان گوشت یا مرغ وجود داشته باشد ولی به خاطر ماهیت غذای خشک و سایر موادی که در آن وجود دارد، در وسطای لیست قرار بگیرد به طور کلی یک یا دوتا از مواد پروتئینی گوشتی باید در ابتدای لیست قرار گرفته باشد. معمولاً محصولات پروتئینی از استخوان کوبیده شده گرفته تا پوست ماهی که در تولید غذای گربه استفاده می شود کیفیت درجه یک و بالایی ندارند. همچنین به بخش آنالیز غذایی گربه توجه کنید ، در این قسمت معمولاً اشاره شده که چند درصد از غذا از چه مادهای تشکیل شده است به طور مثال چند درصد چربی چند درصد فیبر و پروتئین در غذا وجود دارد برای اینکه بهتر متوجه شویم، غذای مناسب گربه ی بالغ باید حداقل ۲۶ درصد پروتئین و ۹ درصد چربی داشته باشد. غذای مناسب برای بچه گربه گربهی باردار و یا گربه ای که شیر میدهد باید حداقل ۳۰ درصد پروتئین داشته باشد.
نکته ی مهم دیگری که باید به آن توجه داشته باشید : نوشته ی روی غذای گربه است. اگر روی پاکت غذای گربه نوشته شده باشد غذای تهیه شده از مرغ بنابراین باید حداقل ۹۵ درصد آن غذا از مرغ باشد اگر غذای تر باشد این عدد ۷۰ درصد خواهد بود. اما اگر غذای گربه بیش از ۲۵ درصد و کمتر از ۹۵ درصد آن از ماده ای باشد که در روی پاکت غذا ذکر شده آنگاه باید عبارت فرموله شده از مرغ نوشته شده باشد. اگر عبارت cat food with chicken روی لیبل غذا خورده باشد این احتمال وجود دارد که تنها ۳ درصد مرغ داخل غذا وجود داشته باشد.

 


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *