تمامی سرپرستان باید بدانند که گربه ها به محلی نیاز دارند تا روی آن ناخن بکشند و برای این کار احتیاج به درست کردن یا خرید اسکرچر مخصوص است. در برخی مواقع گربه ها روی لوازم خانه مانند میل پرده و این کار را انجام میدهند که با تهیه ی اسکرچر و اجرای روش های درست میتوانید از این کار جلوگیری کنید. نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که گربه ها این کار را برای تیزکردن ناخن شان انجام نمیدهند. ناخن های گربه در پنجه هایشان است و فقط هنگامی که به آن احتیاج دارند آن را بیرون می آورند و از آن استفاده میکنند بنابراین هنگامی که راه میروند، به زمین سایش پیدا نمی کنند و برای کوتاه کردن آن باید تدبیری اندیشید گربه ها با اسکرچ کردن ناخن کشیدن بخشی از ناخن خود را جدا میکنند شما میتوانید تکه هایی از ناخنهایشان را زیر اسکرچر پیدا کنید و از این کار نیز برای تعیین قلمرو خود و کوتاه کردن ناخن خود استفاده میکنند.
اگر گربه ی شما محل نامناسبی را برای ناخن کشیدن انتخاب کرده است روشهای زیر میتواند راهگشا باشند.

  •  اسکرچر مخصوص گربه را اگر هنوز تهیه نکرده اید یا خودتان با تکه ای چوب و طناب درست کنید یا از پتشاپ خریداری نمایید حتماً توجه داشته باشید که جنس اسکرچر نباید شبیه به ،فرش پرده و یا رویهی مبل باشد.
  •  گل نپتون (یا) دیگر گیاهان مورد علاقه ی گربه مانند سنبل الطیب) را در الیاف اسکرچر قرار دهید البته این موضوع برای بچه گربه ها یا گربه هایی که علاقه ای به گل نشان نمی دهند مفید نخواهد بود.
  •  گربه را نزدیک اسکرچرش قرار دهید و با کشیدن ناخنهای خودتان روی آن متوجهش کنید که این وسیله به چه منظور اینجا قرار گرفته است.
  •  اگر گربه ی شما قسمت خاصی از مبل را برای اسکرچ انتخاب کرده است اسکرچرش را دقیقاً جلوی آن قرار دهید سپس میتوانید آن قسمت از مبل را با پارچه ای بپوشانید.
  •  اگر گربه ی شما محله ای متفاوتی را برای اسکرچ کردن انتخاب میکند باید وقت بگذارید و هربار که او به آن محلها میرود اسکرچرش را جلوی آن شیء قرار دهید تا
    بالاخره گربه متوجه شود که کجا باید ناخن بکشد.
    نکته ی تخصصی :دعوا کردن فریادزدن و تنبیه بدنی نه تنها روی گربه تأثیر مثبت ندارد بلکه ممکن است تأثیر منفی نیز بگذارد تنها با استفاده از روشهای مثبت تربیتی میتوانید گربه را تشویق به انجام رفتار مطلوب خود کنید.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *