اسباب بازیها و سرگرمی های مناسب گربه

به دلیل آنکه گربه ها به شدت کنجکاو و جست و جوگر هستند تمامی وسایل خانه قابلیت تبدیل شدن به وسیله ی بازی گربه را دارند با توجه به این خبری که به شما داده ایم یعنی شما باید یا منتظر خرابکاری های او و از دست دادن اشیاء گران بهایتان باشید یا اینکه از نکاتی که در ادامه به آن اشاره می کنیم استفاده کنید که این خرابکاری ها اتفاق نیفتند.

  • یکی از بهترین اسباب بازی های گربه این گونه ساخته می شود تکه سیم یا نخی را به چوبی بچسبانید و آن را نزدیک گربه بیاورید در این صورت شما هنگامی که نشسته اید هم می توانید با او بازی کنید.
  • یک توپ پینگ پنگ را داخل وان حمام بیندازید و گربه را داخل وان حمام ببرید. البته شکل این بازی و شرایطش بیشتر برای بچه گربه ها مناسب است.
  • تقریباً اکثریت گربه ها از رفتن به داخل جعبه و کیسه ی پلاستیکی لذت می برند. به ویژه اگر رشته های کاغذی که برای محافظت از وسایل شکستنی استفاده میشوند در جعبه یا پلاستیک وجود داشته باشد البته حواستان باشد که کیسه های دسته دار را نزدیک گربه ها نگذارید زیرا سر و گردن گربه ممکن است که بین دسته و کیسه گیر کند و باعث خفگی او شود.
  • لیزر هم بازی دیگری است که هم باعث زحمت شما نمیشود و هم گربه از آن لذت میبرد. به دلیل آنکه گربه ها شکارچیان موجودات کوچک هستند تمایل شدیدی دارند که دنبال نقطه ی قرمز بدوند تا آن را شکار کنند. پنجره ای که چشم اندازی به حیاط یا محیط بیرون از ساختمان دارد میتواند اسباب ساعت ها سرگرمی و لذت برای گربه شود به ویژه اگر پرندهها برای استراحت یا خوردن غذا بر لب پنجره بنشینند.

نکته ی احتیاطی وسایلی را که آنقدر کوچک هستند که گربه ممکن است آن را ببلعد، از دسترسش دور نگه دارید هنگام بازی هرگز گربه را با وسایلی که ممکن است برایش خطرناک باشد تنها نگذارید. اگر اسباب بازی جدیدی برایش خریدید بهتر است که هنگام مواجهه با آن رفتارش را زیر نظر داشته باشید تا متوجه شوید که از آن درست استفاده میکند یا نه.

نکته ی تخصصی : هنگام بازی حواستان باشد که به گربه اجازه ندهید حتی به شوخی هم به دست یا دیگر اعضای تان آسیبی بزند و یا گاز بگیرد. زیرا ممکن است به او این پیغام را بدهید که این ،کار رفتاری مجاز و مناسب است بازی کردن همراه با گاز چنگ که) طبیعت گربه ها نیز محسوب می شود فقط با اسباب بازیهای خودش مجاز

گیاه مناسب گربه : اغلب گربه ها از بازی با وسایل و اسباب بازیهایی که آغشته به گل نپتون و یا سنبل الطیب هستند لذت میبرند گل نپتون از تیره و ریشه گیاه نعنا است که از گلبرگ آن همانند چای استفاده می.شود تأثیر این گیاه بر گربه همانند تأثیری است که برخی گیاهان بر انسان دارند گربه ای که به مدت ۱۰ دقیقه با وسیله ای که به گل نپتون یا سنبل الطیب آغشته باشد سروکار داشته باشد لذت وافری را تجربه خواهد کرد. البته تأثیرش نهایتاً به مدت ۱۰ دقیقه است و بعد از آن تأثیرش از دست خواهد رفت. با توجه به بروزترین تحقیقاتی که انجام شده عکس تأثیر مخربی که استفاده از گیاهانی همچون ماریجوآنا بر انسان دارد استفاده از این گیاه عواقب بلندمدت یا کوتاه مدتی برای گربه نخواهد داشت و میتوانید با خیال راحت به گربه تان بدهید تمامی تیره ی گربه سانان از جمله شیرها نیز پتانسیل تأثیرگرفتن از این گیاه را دارند .پیچ امین الدوله نیز تأثیر سنبل الطيب و گل نپتون را دارد. البته نه به این معنی که همگی آنها تأثیر یکسانی می پذیرند و یا حتی بر همگی شان میتواند اثر داشته باشد حدود ۵۰ الی ۶۰ درصد گربه ها به گل نپتون واکنش نشان می دهند و بچه گربه هایی که سنشان زیر ۲ ماه است اصلا واکنشی به آن نشان نخواهند داد.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *