آشنایی و حضور گربه با کودک خردسال

مواجهه ی گربه با کودک خردسال از بسیاری جهات آسان تر است تا آشنایی با کودک بالای ۶ سال برای این کار ابتدا کودک را در بغل خود بگیرید و در صورتی که گربه تان تمایل نشان داد، اجازه دهید که او را بو کند و بررسی ای از نزدیک داشته باشد. آشنایی و حضور گربه با کودک خردسال حتماً باید تحت نظارت شما انجام شود و هرگز آنها را با یکدیگر تنها نگذارید. اگر گربه قبل از ورود کودک خردسال یا نوزاد در خانه حضور داشته و در واقع کودک تازه وارد محسوب میشود نکاتی که در ادامه بیان میکنیم باعث تعامل بهتر کودک خردسال و گربه خواهد شد.
در اینجا منظور از کودک خردسال فردی است که کمتر از ۶ سال سن دارد و طبعاً نوزاد هم در این دسته قرار میگیرد.

قبل از ورود نوزاد به خانه لوسیون یا پودر بچه ای که متعلق به نوزاد است را روی پوست و بدن خود بمالید. این کار به گربه اجازه میدهد که به بوی بدن نوزاد عادت کند.  اگر گربه تان تا به حال تجربه ی آشنایی با کودک و نوزاد را نداشته باشد میتوانید فردی را که فرزند نوزاد دارد را به خانه دعوت کنید که تا قبل از اینکه نوزادتان به دنیا بیاید گربه تان تجربه ی برخورد با نوزاد انسان را به دست آورده باشد. قبل از ورود نوزاد به خانه گربه تان را حتماً به دامپزشکی ببرید و اطمینان حاصل کنید که همه ی واکسن های لازم را دریافت کرده و بیماری خاصی ندارد. وقتی نوزاد به خانه آمد او را در محلی از خانه که ساکت و آرام است به گربه معرفی کنید نوزاد را بغل کرده و گربه را به حال خودش بگذارید تا به میل خودش بیاید و هر چقدر که لازم است نوزاد را بو و نگاه کند.
تا جایی که وقت شما اجازه میدهد به گربه تان همان توجهی را نشان دهید که قبل از ورود نوزاد توجه میکردید با اینکار گربهتان احساس بهتری خواهد داشت. و شرایط برای هر دو راحت تر خواهد بود.

نکته ی تخصصی : برعکس خرافاتی که مادربزرگها و قدیمی ها اشاعه میکردند گربه باعث توقف تنفس نوزاد نمیشود و اینها خرافاتی است که از روی ناآگاهی و شاید ترس به وجود آمده اند. اما نکته ی مهمی که باید توجه کنید این است که هرگز به گربه اجازه ندهید که به داخل گهواره و یا محل خواب نوزاد برود به خاطر گرم و لطیف بودن جایی که نوزاد میخوابد ممکن است که گربه تمایل داشته باشد که در آنجا استراحت کند. درست کردن محل خوابی برای گربه که گرم و لطیف باشد از بروز این مشکل جلوگیری خواهد کرد.آشنایی و مواجهه ی گربه با کودک وقتی گربه به محیط جدیدش عادت کرد زمان مناسبی است که به اعضای جوان تر خانواده نیز معرفی شود. روش آشنایی گربه ی بالغ و بچه گربه کاملاً متفاوت است.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *