آشنایی بچه گربه با کودک

قبل از آنکه بچه گربه را به کودکانتان معرفی کنید به آنها بگویید که او اسباب بازی نیست و گربه ها هم همانند انسانها درد را احساس میکنند و باید مراقب آنها باشند. همچنین نحوه ی بغل کردن و نوازش گربه را به آنها آموزش دهید.
کودک را روی صندلی یا تکیه گاهی بنشانید و به او کمک کنید که گربه را بغل کرده و نوازشش کند. توجه داشته باشید که اگر گربه احساس ناامنی کند و یا به درستی تعادلش در زمان بغل کردن حفظ نشود ممکن است که فرار کند و یا در وضعیت نامتعادلی قرار بگیرد.
به کودکتان اجازه دهید که به گربه غذا و آب بدهد اما فراموش نکنید که وظیفه ی اصلی سرپرستی گربه با شماست و سایر وظایف نگهداری از گربه مانند: تمیز کردن ظرف خاک شانه زدن مراقبت های پزشکی و … همگی برعهده ی شما و یا فرد بزرگسال دیگری خواهد بود. برخورد کودک با بچه گربه حتماً باید تحت نظارت و سرپرستی فرد بزرگتر صورت گیرد. این کار برای سلامتی کودک و بچه گربه واجب و حیاتی است.

نکته ی تخصصی : اگر نوزاد تازه به دنیا آمدهای در خانه دارید، توصیه میکنیم که گربه ای که به سرپرستی میگیرید حتماً بالای ۴ ماه باشد گربه ای که حداقل ۴ ماهش باشد بهتر میتواند با کودکان ارتباط برقرار کند.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *