بیرون از خانه یا داخل خانه گربه کجا خوشبخت است؟

تا همین اواخر گربه ها به عنوان موجودی که در بیرون از خانه بهتر میتوانند زندگی کنند در نظر گرفته میشدند اما امروزه متخصصین دلایل پرشماری دارند که ثابت میکند بهتر است که گربه ها داخل خانه نگهداری شوند باید بدانیم که خطرات پرشماری در محیط بیرون از خانه جان گربه را به خطر میاندازد مانند انواع بیماریهای واگیردار مواجهه با حیوانات وحشی دیگر و از همه مهمتر خطرات ناشی از رفت و آمد انسانها (با) ماشین و حتی متأسفانه بدون ماشین آسیب از طرف حیوان آزارها و . . با توجه به دلایلی که بیان کردیم گربه ای که در محیط بیرون از خانه زندگی میکند به طرز قابل توجهی طول عمر کوتاهی خواهد داشت بین ۷ الی ۱۰ سال در خوشبینانه ترین حالت در حالی که گربه اگر در خانه باشد به طور میانگین بالای ۱۵ سال عمر خواهد کرد. البته این نکته ای است که از چشمان مسئولان پناهگاه های حمایتی و حامیان حیوانات پنهان نمانده و اغلب قبل از اینکه مسئولیت سرپرستی گربه ای را به فردی بدهند، از او برگه ی تعهد مبنی بر اینکه حتماً از او داخل خانه نگهداری خواهند کرد، درخواست میکنند. بهترین حالت برای اینکه گربه ای را در خانه نگهداری کنید این است که او را از کودکی به خانه بیاورید تا او بتواند به شرایط زندگی در خانه سریعتر عادت کند. اگرچه شما با استفاده از تکنیک ها و روشهای درست میتوانید به گربهی بزرگسال هم استفاده کنید که در محیط جدیدش جا بیفتد و خوشبختی را تجربه کند.

نکته ی مهم : این است که شرایطی در خانه برایش ایجاد کنید که علاوه بر در اختیار داشتن آب و غذای سالم و با کیفیت بتواند بازی کند و از زندگی اش لذت ببرد.

نکته ی تخصصی :حتماً مواظب در و پنجره های خروجی خانه باشید. ممکن است که گریه از سر کنجکاوی تلاش کند که از خانه بیرون برود. شما باید از محکم بودن دستگیره و قفل در و پنجره مطمئن شوید. اگر گربه تان یکبار موفق به بازکردن در و یا رفتن به بیرون از خانه شود قطعاً  دوباره وسوسه میشود که آن را تکرار کند اگر فرزند کوچکی در خانه دارید حتماً این نکته را به او نیز یادآور شوید همچنین هنگامی که خرید کرده اید و دستتان پر است باید حواستان باشد که گربه نزدیک در نباشد چراکه اگر با بازشدن در فرار کند شما فرصت نشان دادن عکس العمل مناسب را نخواهید داشت.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *