از چه شیوه ای برای غذادادن به گربه استفاده کنیم؟

به طور کلی در دسترس قراردادن غذا در تمامی ساعات شبانه روز ایده ی خوبی محسوب نمیشود گربه های جوان به نظم در ساعت غذا علاقه مند هستند و از آنجایی که هرچه سن گریه بالاتر میرود نیازهایش متفاوت میشود و به علت فعالیت کمتر خطر چاقی سلامتیشان را تهدید میکند ، بنابراین بهتر است که ظرف غذای پر از خوراکی همیشه در دسترسش نباشد. نکته ی دیگر این است که در خانه هایی که چند گربه زندگی میکنند تشخیص دادن اینکه کدام گربه چه مقدار غذا خورده کار مشکلی خواهد بود. بهترین روش برای حل این مسئله اختصاص زمان معین برای غذا دادن به گربه است گربه ها از به هم خوردن روتینشان کلافه و ناراحت میشوند و بهتر است که ساعت غذایشان ثابت باشد. اگر شما برای چند روز این کار را تکرار کنید گربه تان برنامه ی غذایی خود را یاد خواهد گرفت پیشنهاد من برای گربه ،بالغ دو وعده غذای کافی در روز است. اولی صبح و دومی غروب زمان) پیشنهادی متناسب با غریزه ی شکار گربه تنظیم شده است.
بچه گربه ها تا هر اندازه که بخواهند میتوانند غذا بخورند بهتر است ۴ وعده در روز به آنها غذا بدهید با افزایش سن کم کم تعداد وعده های غذایی را کم کنید و متناسب با وزن و پیشنهاد دامپزشکش وعده های غذایی را تنظیم کنید بچه گربه زمانی که به سن ۶ ماهگی برسد میتواند همان ۲ وعده در روز را در رژیم غذایی خود داشته باشد.

میزان آب لازم
آب تمیز و تازه همواره باید در دسترس گربه باشد. به طور معمول گربه دو برابر اندازه ای که غذای خشک مصرف میکند احتیاج به نوشیدن آب دارد گربه ای که غذای تر میخورد به طور معمول در غذای تر ۷۵ درصد و یا بیشتر آب وجود دارد بیشتر آب مورد نیازش را از آن تأمین میکند و احتمالاً خیلی کم و به ندرت نیاز به آب پیدا کند.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *